Novinky

Workshopy s pole stars

Pole dance studia dnes nabízí opravdu velké množství workshopů s různým zaměřením. Většinou je vedou naše české špičky a s rozvojem popularity pole dance a různých pole dance soutěží v ČR čím dál častěji naši republiku navštěvují i hvězdy zahraniční, které sem jezdí porotcovat nebo přímo soutěžit, a při té příležitosti odučí pár workshopů. Často pak chodí kurzistky za svými lektorkami a ptají se: Můžu se přihlásit na ten a ten workshop? Zvládnu to, i když jsem jen v levelu XY? Má to pro mě vůbec smysl tam chodit a bude to stát za to, i když to stojí tolik peněz?

Před tím, než se rozhodnete, zda si nějaký z workshopů zaplatit (nebo naopak), odpovězte si na nejdůležitější otázku – co od toho očekáváte? Chcete se naučit nějaké nové triky, vyzkoušet třeba něco pro Vás nového – exotic, contempole, strečink - nebo si jen tak zacvičit a nasbírat trochu inspirace? Ať je to jakkoliv, musíte se určitě připravit na to, že to nebude úplně jednoduché, workshop je oproti klasické lekci dost intenzivní a zpravidla trvá 90 minut i déle. Také je dost možné, že se budete učit prvky, které nebudou úplně jednoduché a nejspíš Vám některé z nich hned napoprvé nepůjdou, nebo - pokud si vyberete nějakou lekci zaměřenou na choreo, exotic, contempole,.. - že si to prostě tak rychle nezapamtujete a budete se občas ztrácet. Teď to určitě spostu z Vás odradilo ale čtěte prosím ještě dál :-)

Pokud se toto stane (což je více než pravděpodobné), není vůbec nutné mít ze sebe špatný pocit. Přistupujte k workshopům úplně jinak – workshop je dělaný proto, abyste si vyzkoušeli nové věci, okoukali nový styl, nové triky, ale hlavně - pochytili nové informace a teorii od někoho, kdo Vám to může nejlépe předat! Vždy si samozřejmě můžete najít inspiraci na YouTube, něco si okoukat a zkoušet si nové věci sami, ale dost možná to bude trvat několikanásobně déle, než když Vám lektor podrobně vysvětlí, na co se při triku soustředit, co je při něm důležité, máte příležitost si to na workshopu několikrát vyzkoušet a lektor se na Vás u toho může podívat a dokáže poznat, proč se Vám daný prvek nedaří, a dát velmi cennou zpětnou vazbu. Mimo to je to také mnohem bezpečnější, protože zkušený lektor ví, jak Vás při prvku správně jistit, aby nedošlo k žádnému zranění, což je při trénování obtížnějších věcí nutnost. Velkou výhodou pro Vás je, že si většinu workshopů můžete dokonce i natáčet. Minimálně si nikdy nezapomeňte vzít s sebou sešitek a tužku! Uvidíte, že možná nebudete ani stíhat zapisovat:) (Vždy si prvek ale hlavně zkuste, z toho si odnesete nejvíc!)

Může se stát, že si z celého workshopu odnesete třeba jen jeden nebo dva prvky nebo kombinace, které Vám zrovna hodně sedly (často si hlavně pokročilé kurzistky nebo lektorky stěžují, že některé prvky třeba už umí, pro někoho mohou být zase některé věci naopak obtížnější). Lektoři však většinou stihnou projet během lekce víc věcí, takže si buďte jistí, že pár prvků, které zrovna Vás zaujaly, si určitě v průběhu workshopu najdete. Využijte také toho, že máte příležitost poznat osobně nějakou tu “POLE STAR”, která má spoutu zkušeností, a určitě se jí zeptejte na cokoliv, co Vás zajímá a v čem by Vám mohla dobře poradit nebo pomoci. Když už jste do workshopu zainvestovali, využijte to naplno! Můžete během workshopu poprosit třeba o nějakou jednodušší nebo naopak obtížnější modifikaci prvku, nebo se po lekci zeptat na tip ke triku, o který se už dlouho marně pokoušíte, například na přípravné triky, které Vás dovedou k vytouženému cíli… Většinou Vám každý lektor moc rád poradí a ještě si s Vámi udělá fotku na památku :-)

Pokud si nebudete jisti ohledně výběru konkrétního workshopu, vždy je na webovkách nebo Facebooku daného studia zveřejněn popis jednotlivých workshopů, a většinou je napsána i obtížnost. Některé workshopy jsou pro všechny levely, některé jen pro pokročilé/lektorky (na takové asi opravdu nemá cenu zatím chodit, pokud jste právě odchodili Z1). Věnujte tomu prosím pozornost, ať se omylem nepřihlásíte někam, od čeho byste čekali něco jiného. Pokud jste s výběrem pořád nejistí, vždy Vám také můžou poreferovat kurzistky nebo lektorky, které už různé workshopy absolvovaly, ať už ve studiu nebo třeba na Facebooku, určitě rády pomůžou a přispějí svou vlastní zkušeností.

Takže zahoďte obavy, vyberte si workshop s Vaším oblíbencem a zkuste si to alespoň jednou v životě! :-)

Nezáleží na věku, postavě nebo národnosti – Pole Škola je přístupná naprosto všem.

1
Pole Škola v novém prostoru v centru Prahy!

Abychom Vám byli blíž, přestěhovali jsme studio do samého centra Prahy, na Národní 11.

Číst více
1
Nová členka našeho týmu

Rádi bychom Vám představili novou lektorku v našem týmu - Marii.

Číst více
1
Workshopy s Dariou Che 9.12.2017

Exkluzivní exotic workshopy s královnou tohoto stylu, Dariou Che.

Číst více
1
Pole Škola slaví páté výročí a Vánoce

Moc rádi bychom Vás pozvali v sobotu 9.12.2017 do pražského klubu Theatro. Slavíme hned více věcí najednou - jednak samozřejmě to, že se blíží Vánoce, a také narozeniny Pole Školy, už je nám totiž neuvěřitelných 5 let!

Číst více
1
Proc se ucastnit soutezi v pole dance?

Znate ten pocit,kdyz dokazete neco o cem jste si mysleli,ze na to nemate? Kdyz se vam podari neco,o cem jste snili,ze jednou dokazete? Kdyz se vam dostane pochvaly a uznani od vasich znamych i neznamych? Tyhle momenty neuveritelne posiluji nas samotne, po

Číst více
1
Výživa v pole dance

Tak, ako aj pri iných športoch, aj v pole dance je vhodné myslieť na základné výživové doporučenia.

Číst více

Spojte se s námi

POLE ŠKOLA
Národni 11, 2. patro
110 00, Praha 7

+420 777 050 461

Partneři